Miki Villar fot. Krzysztof Porębski

Coraz bliżej Ekstraklasa Wisełko nasza

Pokuszę się o dość bluźnierczą tezę: Spadek z Ekstraklasy zapewnił kibicom Wisły Kraków naprawdę wspaniałe emocje. Oby było tak już do końca sezonu.

Wisła Kraków zagrała wspaniały mecz. Pod względem emocjonalnego ładunku połączonego z happyendem dawno nie było tak udanego widowiska przy Reymonta. Co ciekawe ciężar tego meczu unieśli zwyczajowi bohaterowie jak Luis Fernández czy Boris Moltenis, ale także ci zupełnie niespodziewani jak Dawid Szot i Momo Cissé. Dawno nie pisałem ocen, ale po takim meczu chce się pisać i pisać o Wisełce. Skala 1-10.

Ángel Rodado – 6,5

Ángel Rodado to dobry napastnik. Znakomicie się zastawia, jest waleczny, dochodzi do sytuacji bramkowych. Ponieważ nie chce psuć atmosfery święta na tym ocenę Ángela Rodado zakończę.

Konrad Gruszkowski – 7

Nie zdążył za wiele pokazać, ale cieszy to, że w ogóle pojawił się na boisku.

Joseph Colley – 7

Być może już nie zagra do końca rundy, bo po powrocie Igora Łasickiego i przejściu na grę czterema obrońcami nie będzie dla niego miejsca. Trzeba jednak oddać, że zagrał dobry mecz. Brawa dla trenera Radosława Sobolewskiego za to, że stanął w obronie piłkarza po koszmarnym meczu w Łodzi.

Dawid Szot – 7,5

Dawid Szot dostał od trenera bardzo trudne zadanie. Zastąpić Davida Juncę. Obyło się bez fajerwerków, ale zadanie zastało wykonane. Jak wielu kibiców miałem wątpliwości gdy trener pozbywał się Krystiana Wachowiaka, a pozostawił w drużynie Dawida Szota. Wychodzi na to, że to trener Radosław Sobolewski miał rację.

Mikołaj Biegański – 7,5

Dobry mecz Mikołaja Biegańskiego, zasłużona żółta kartka za występy teatralne pod tytułem “upadek na boisko w zwolnionym tempie po słabym uderzeniu przeciwnika “.

Momo Cissé – 7,5

Niewielu kibiców spodziewało się, że zobaczy Momo Cissé w tym spotkaniu. Tymczasem Gwinejczyk dał bardzo fajną zmianę. Absorbował dwóch, trzech obrońców, nie tracił głupio piłki, zabrakło jedynie kropki nad i w postaci gola czy asysty.

Tachi – 7,5

Niestety jest jakiś taki mechanizm psychologiczny, że kibice muszą mieć piłkarza, na którego będą narzekać. Przez lata ten ciężki obowiązek brał na siebie dziś legendarny Rafał Boguski. Ostatnio obrywało się natomiast Tachiemu. To prawda, sprokurował dwa karne, ale poza tym jako defensywny pomocnik jest znakomity. Kolejny udany mecz Hiszpana.

Kacper Duda – 7,5

Gdy trener Radosław Sobolewski zaordynował zmianę Tachiego i Igbekeme pomyślałem, że postradał zmysły. Na szczęście to nie ja jestem trenerem, bo zmiany te okazały się trafione. Polacy nie tylko nie byli gorsi, ale wręcz poprawili grę w środku pola. Gdyby w końcu Kacper Duda zdobył gola…

Igor Sapała – 7,5

Patrz wyżej oraz cieszy to, że Igor Sapała tak szybko wrócił na boisko.

James Igbekeme – 8

James Igbekeme to najlepszy technicznie piłkarz Wisły Kraków. Znakomicie odbiera piłkę, super drybluje, ma niesamowity przegląd pola. Gdyby Miki Villar miał nieco więcej zimnej krwi James Igbekeme zaliczyłby piękną asystę. A że bramka dla Termaliki padła po jego błędzie? Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.

Boris Moltenis – 8

Pod nieobecność Igora Łasickiego dowodził formacją defensywną i robił to więcej niż dobrze.

Miki Villar – 8,5

Nasz Miguel odskakuje swojemu rodakowi z drugiej strony boiska (Aleksowi Muli), bo ma już na koncie 4 gole i 3 asysty. Biorąc pod uwagę, że zagrał w 13 spotkaniach jest to świetny wynik. Gdyby zdobył drugiego gola po znakomitym podaniu Jamesa Igbekeme dostałby ocenę o punkt wyższą.

Luis Fernández – 9

Prawdziwy lider, pod nieobecność Igora Łasickiego także kapitan. Luis Fernández już jest legendą Wisły Kraków, jak tylko nie odejdzie do Legii Warszawa, to pozostanie nią do końca świata i jeden dzień dłużej. W spotkaniu z Termaliką gola nie zdobył, ale obydwa padły po jego zagraniach. Najpierw znakomicie asystował Mikiemu Villarowi, a potem rykoszet po jego strzale tak pięknie spadł pod nogi Bartosza Jarocha, że ten nie miał wyjścia i zdobył bramkę sezonu.

Bartosz Jaroch – 9

Już to kiedyś napisałem, ale mogę powtórzyć. Bartosz Jaroch to najlepszy transfer Jerzego Brzęczka. Nasz obrońca ma na koncie już 4 gole i 5 asyst. Oddał 41 strzałów z czego 12 to strzały celne. Pod tym względem lepsze liczby maja tylko Luis Fernández i Ángel Rodado. Z Niecieczą zagrał znakomite spotkanie. Życzę mu z całego serca żeby doczekał się tez sukcesów w Ekstraklasie. Pytanie tylko brzmi: Będzie to gol kolejki, gol rundy czy gol sezonu?

Autorem filmiku z interpretacji przeboju “Freed From Desire” jest nieoceniony Woytek z Bronowic.

www.fotoporebski.pl
www.fotoporebski.pl
www.fotoporebski.pl
www.fotoporebski.pl
www.fotoporebski.pl
www.fotoporebski.pl
www.fotoporebski.pl
www.fotoporebski.pl

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Luis Fernández fot. Krzysztof Porębski
Luis 100 strzałów Fernández
Wiślackie Newsy
Luis Fernández fot. Krzysztof Porębski
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments