Konrad Gruszkowski fot. Krzysztof Porębski

Coraz mniej Polaków w Wiśle Kraków

Trzech polskich piłkarzy pożegnało się dziś z Wisłą Kraków. Najbardziej szkoda jednak tego z Nigerii.

Jarosław Królewski w czasie sezonu kilka razy mówił o konieczności odchudzenia kadry Wisły Kraków. Teraz te zapowiedzi dość szybko wprowadza w życie. Dziś kolejnych czterech piłkarzy rozstało się w Białą Gwiazdą, w tym trzech Polaków.

Piotr Starzyński jako jedyny z tej czwórki ma całkiem realne szanse na powrót pod Wawel został bowiem wypożyczony na rok. Na dodatek w umowie jest zapis mówiący o tym, że jeśli piłkarz nie zagra odpowiedniej liczby minut wróci do Krakowa wcześniej. Chodzi bowiem o to żeby grał, a nie siedział na ławce w Łęcznej.

Konrad Gruszkowski przenosi się do wicemistrza Słowacji, czyli drużyny DAC Dunajska Streda. Nasz prawy obrońca będzie grał w klubie, którego trenerem jest Adrián Guľa. Wisła Kraków zarobiła na młodym piłkarzu, tym bardziej wypada życzyć mu powodzenia.

Patryk Plewka, który w czasach niemieckiego trenera Petera Hyballi był absolutnie podstawowym graczem odchodzi z Wisły Kraków w ramach porozumienia stron. U trenera Radosława Sobolewskiego Patryk Plewka praktycznie nie grał, więc jest to ruch spodziewany, ale mimo wszystko mam problem ze zrozumieniem zjazdu młodego w ostatnich kilkunastu miesiącach.

Najbardziej szkoda oczywiście Nigeryjczyka, Jamesa Igbekeme, bo był to piłkarz o największych umiejętnościach w Wiśle Kraków. Wiem, że zdarzały mu się głupie starty, po których traciliśmy gole, ale w środku pola robił magię. Mówiąc bardziej wprost: Patrzenie na jego grę to była przyjemność.

Wisłę Kraków opuszcza trzech Polaków, ale ich wpływ na Wisłę Kraków w ostatnim sezonie był mały lub bardzo mały. Poza tym prezes Jarosław Królewski obiecał na Twitterze, że jeszcze w tym okienku trafi do drużyny Polak(Polacy) a w końcu lepszy jeden Polak grający, niż trzech siedzących na trybunach.

Spis treści wiślackiej opowieści

WZMOCNILI WISŁĘ KRAKÓW:

Jesús Alfaro (ES) (250 tys. euro)

ODESZLI Z WISŁY KRAKÓW:

Sergio Benito (ES) (150 tys. euro)
Álex Mula (ES) (350 tys. euro)
Momo Cissé (GN) (25 tys. euro)
Zdeněk Ondrášek (SK) (25 tys. euro)
Piotr Starzyński (PL) (100 tys. euro)
Konrad Gruszkowski (PL) (50 tys. euro)
Patryk Plewka (PL) (50 tys. euro)
James Igbekeme (NG) (350 tys. euro)

Czytaj też Wiślaku

Transfery
Jesús Alfaro fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków
Transfery
Jarosław Królewski i Dawid Olejarka fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments