Giánnis Kiakós fot. pasgiannina.gr

Grecki obrońca Giánnis Kiakós na testach medycznych w Wiśle Kraków

Lewy obrońca Giánnis Kiakós, który ostatni sezon spędził w greckiej ekstraklasie dołączy do Wisły Kraków.

Po sparingu z Puszczą Niepołomice trener Kazimierz Moskal solidnie narzekał na braki w kadrze Wisły Kraków. Wygląda na to, że przynajmniej jeden z problemów szkoleniowca Białej Gwiazdy zostanie rozwiązany.

Do Krakowa trafi bowiem lewy obrońca, który ostatni sezon spędził w greckiej najwyższej klasie rozgrywkowej. Jego klub – PAS Giannina – zajął ostatnie miejsce w tabeli i spadł do II ligi, co zapewne nie było bez wpływu na to, że zawodnik zainteresował się ofertą z Krakowa. Giánnis Kiakós ma jeszcze rok ważny kontrakt w Grecji, więc zapewne trzeba będzie za niego – choćby symboliczną kwotę – zapłacić.

Nominalna pozycja mierzącego 182 cm Giánnisa Kiakósa to lewa obrona. Zawodnik jest jednak dość uniwersalny: grywał także jako defensywny pomocnik i lewoskrzydłowy.

Giánnis Kiakós w poprzedniej rundzie grał mało, ale już w tym roku zagrał 15 meczów na 18 możliwych. Grek, który ma także niemiecki paszport, raczej nie strzeli zbyt dużo goli. W ostatnim sezonie zdobył jednego gola i zaliczył jedną asystę.

Giánnis Kiakós fot. pasgiannina.gr

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Wiślackie Newsy fot. DALL·E 3 by Bing
Transfery
Angel fot. Krzysztof Porębski /Sarah Balikowski
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments