GKS Katowice - Wisła Kraków - 18.02.2023 fot. wislazkrakowa.pl

Nasz skład na mecz Wisły Kraków z GKS-em Katowice

Igor Sapała złamał nogę, pojawia się więc znakomita okazja do tego by w środku pola od początku zagrał Tachi.

Igor Sapała w meczu z Odrą Opole złamał kość strzałkową. Szansa na to by nasz pomocnik zagrał w tym sezonie są więc marne, biorąc pod uwagę, że ostatnia kolejka Fortuna I Ligi zaplanowana jest za 3 miesiące (3 czerwca).

Poza tym w meczu z GKS-em Katowice nie zagrają także Kamil Broda, Jakub Błaszczykowski i Zdeněk Ondrášek ze względu na zdrowie oraz pauzujący za żółte kartki Mateusz Młyński.

Trener Radosław Sobolewski komplementował naszego przeciwnika podczas konferencji przedmeczowej, ale prawda jest taka, że GKS Katowice czeka na zwycięstwo od listopada 2022 roku. Wisła Kraków z pewnością jest w stanie sprawić by to oczekiwanie przedłużyło się o kolejny tydzień. Oto nasz na mecz Wisły Kraków z GKS-em Katowice:

Mikołaj Biegański w bramce

Mikołaj Biegański dwóch ostatnich spotkań nie może zaliczyć do specjalnie udanych, ale jak wiadomo ludzie uczą się na błędach, więc może być tylko lepiej, a poza tym nie ma specjalnej alternatywy.

Boris Moltenis pewniakiem

Jakby to dziwnie nie zabrzmiało Boris Moltenis – środkowy obrońca – zapewnił sobie miejsce w podstawowym składzie bramkami. Obrona w zestawieniu David Juncà, Igor Łasicki, Boris Moltenis i Bartosz Jaroch się sprawdza, nie ma więc powodu kombinować.

Tachi za Igora Sapałę

Radosław Sobolewski chwalił Tachiego przed meczem z GKS-em Katowice, a my się z tą oceną Hiszpana zgadzamy. Z tego powodu postawimy na niego w środku pola. Poza tym bez wydziwiania: Miki Villar na prawej stronie, Álex Mula na lewym skrzydle, Kacper Duda na środku jako defensywno-ofensywny i oczywiście Luis Fernández jako ofens.

Ángel Rodado strzeli gola

Ángel Rodado był bardzo bliski strzelenia gola w spotkaniu z Odrą Opole. To zresztą po jego bardzo dobrej akcji padła bramka wyrównujaca. Jeszcze tydzień temu chcieliśmy by Ángel Rodado usiadł na ławce, ale ostatnim meczem udowodnił, że jest bardzo wartościowym zawodnikiem.

Ostatecznie więc nasz skład na mecz Wisły Kraków z GKS-em Katowice wygląda tak:

Mikołaj Biegański (M) – David Juncà, Boris Moltenis, Igor Łasicki (K), Bartosz Jaroch – Tachi, Kacper Duda (M), Luis Fernández, Miki Villar, Álex Mula Ángel Rodado.

Gdzie oglądać mecz Wisły Kraków z GKS-em Katowice?

Mecz Wisły Kraków z GKS-em Katowice 4 marca 2023 roku można obejrzeć na antenie Polsat Sport News. Wstęp do meczu rozpoczyna się o godzinie 17.20. W Internecie mecz można obejrzeć na stronie Polsatboxgo.pl.

Wspieraj Wisłę Kraków

Aby wesprzeć Wisłę Kraków należy wykupić transmisję z pomocą tej strony.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Luis Fernández fot. Krzysztof Porębski
Transfery
Bramkarz Javi Benítez na testach w Wiśle Kraków fot. Wisła Kraków
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments