Wisła Kraków - Skra Częstochowa 20.08.2022 fot. wislazkrakowa.pl

Nasz skład Wisły Kraków na mecz ze Skrą Częstochowa

Wisła Kraków gra dziś o piąte zwycięstwo w Fortuna I Lidze i o powrót na fotel lidera.

ŁKS wygrał w piątek z Ruchem Chorzów 2-0 i z 15 punktami usadowił się na szczycie tabeli. Obowiązkiem piłkarzy Wisły Kraków jest więc dziś zwycięstwo.

Wisła Kraków przystępuje do meczu ze Skrą Częstochowa po tym jak dość nieszczęśliwie przegrała mecz z GKS-em Tychy. Piłkarze z Krakowa oddali w tym meczu rekordowe 21 strzałów (sam Luis Fernández uderzał na bramkę 7 razy) a mimo to schodzili z boiska pokonani. Jeśli w meczu ze Skrą Częstochowa uda się powtórzyć wyniki w ofensywie i poprawić nieco koncentrację w obronie wynik powinien być pozytywny. Tym bardziej, że znowu na Reymonta pojawi się kilkanaście tysięcy kibiców. Podczas pisania tego tekstu liczba sprzedanych biletów zwiększyła się z 11452 na 11895 czyli aż o 443 😊.

9-1 w 1947 roku

Historia oficjalnych pojedynków Wisły Kraków ze Skrą Częstochowa nie jest zbyt bogata. Graliśmy dwa razy. Oba mecze miały miejsce w 1947 roku. Oba wygraliśmy, a w drugim padł wynik 9-1 (sześc goli zdobył Mieczysław Gracz).

12 miejsce Wisły Kraków

Jak już jesteśmy przy golach, warto wspomnieć, że Wisła Kraków jest wysoko w tabeli, ale bardzo u niej słabo ze skutecznością. W tym momencie aż 11 drużyn Fortuna I Ligi zdobyło więcej bramek niż drużyna z Reymonta. Z pewnością jest to wynik niepokojący. Mamy więc szczerą nadzieję, że informacje o tym, że Ángel Rodado zostanie piłkarzem Białej Gwiazdy wkrótce zostaną oficjalnie potwierdzone.

W meczu ze Skrą Częstochowa nie mogą zagrać Jakub Błaszczykowski, Alan Uryga, Zdeněk Ondrášek i Michaël Pereira. Do treningów wrócili Joseph Colley i Vullnet Basha, ale nie znajdą się jeszcze w kadrze meczowej. Za 4 żółte kartki pauzuje Ivan Borna Jelić Balta.

Oto wiec nasz skład Wisły Kraków na mecz ze Skrą Częstochowa:

Mikołaj Biegański (M) – Krystian Wachowaiak (M), Adi Mehremic, Igor Łasicki (K), Bartosz Jaroch –  Patryk Plewka, Bartosz Talar (M) – Kacper Duda (M), Michał Żyro, Mateusz MłyńskiLuis Fernández.

Gdzie oglądać mecz Wisły Kraków ze Skrą Częstochowa?

Mecz Wisły Kraków ze Skrą Częstochowa 20 sierpnia 2022 roku można obejrzeć na antenie Polsat Sport Extra. Wstęp do meczu rozpoczyna się o godzinie 17.20. W Internecie mecz można obejrzeć na stronie Polsatboxgo.pl.

Czytaj też Wiślaku

Transfery
Enis Fazlagić fot. Krzysztof Porębski
Transfery
Ángel Rodado fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments