Dejvi Bregu fot. Instagram

Z tym albańskim przekotem wciągniemy tę śmieszną ligę nosem

Albański lewoskrzydłowy Dejvi Bregu wzmocni Wisłę Kraków. Ten chłopak powinien zostać gwiazdą Fortuna I Ligi i pomóc nam w awansie do Ekstraklasy.

Pozwoliłem sobie na żartobliwy tytuł, który wygląda bardziej jak komentarz na portalu X (twitterze) niż tytuł artykułu, gdyż prezes Jarosław Królewski tym transferem wprawił mnie w naprawdę dobry nastrój. Wiadomo, że wszystko zweryfikuje boisko, ale wygląda na to, że do Krakowa przychodzi piłkarz, który zrobi różnicę.

28-letni Dejvi Bregu wyceniany jest w tym momencie na 450 tysięcy euro. Podobnie wysoką wycenę mają tylko dwaj piłkarze Wisły Kraków: młody-zdolny Jakub Krzyżanowski i nasz super strzelec z 13 golami na koncie w tym sezonie Ángel Rodado.

Dejvi Bregu miał co prawda niezbyt udany poprzedni sezon w tureckim klubie Ümraniyespor, ale wcześniej imponował formą. Sezony dobre Albańczyk przeplatał ze znakomitymi. Niewątpliwie najbardziej udały mu się występy w latach 20/21 gdy z klubem Teuta Durrës zdobył mistrzostwo Albanii, tytuł króla strzelców z 16 bramkami oraz został wybrany zawodnikiem sezonu. Ten sukces piłkarza, który do tego czasu grał tylko w ojczyźnie zaowocował transferem do Turcji. Dwa bardzo udane sezony zagrał Albańczyk w klubie Boluspor po czym trafił do wspomnianego już Ümraniyesporu. W tym ostatnim klubie Dejvi Bregu spisywał się jak na swoje możliwości dość słabo, na dodatek klub przestał wypłacać pensję, piłkarz rozwiązał więc kontrakt, co wykorzystała Wisła Kraków.

Dejvi Bregu ma także na koncie puchar Albanii z drużyną Flamurtari (2014) oraz Superpuchar Albanii z Skënderbeu (2018).

Dejvi Bregu naprawdę imponuje liczbami. Chłopak ma 28 lat, zagrał w 261 meczach, w których zdobył 68 bramek oraz zaliczył 39 asyst. Nie chce się znęcać nad 32-letnim Jesúsem Alfaro, bo znęcałem się nad nim już w tekście “Najlepszy i najgorszy transfer Kiko Ramírez”, ale choć ma 4 lata więcej, zagrał mniej meczów (255) i strzelił dokładnie o połowę mniej bramek (34).

Choć Dejvi Bregu jest prawonożny gra przede wszystkim na lewej stronie pomocy. Ma jednak także na koncie występy jako napastnik a nawet rozgrywający. Nasz nowy piłkarz będzie drugim Albańczykiem w barwach Białej Gwiazdy, tego pierwszego ciągle mamy w swoich szeregach, bo jest nim oczywiście Vullnet Basha.

Okładka: Dejvi Bregu fot. Instagram  

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Szymon Sobczak fot. Krzysztof Porębski / www.fotoporebski.pl
Wiślackie Newsy
Wiślackie Newsy fot. DALL·E 3 by Bing
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments