Statek piracki by DALL·E 3

Bardzo waży mecz Wisły Kraków w Gdańsku

Spotkanie z Lechią Gdańsk pokaże w jakim miejscu jest Wisła Kraków. Wygrana oznacza włączenie się do walki o dwa czołowe miejsca. Przegrana, że nawet o baraże będzie ciężko.

Ten mecz ma wyjątkowe znaczenie i wiele podtekstów. Po pierwsze gramy z drużyną, która jest najwyżej wyceniana w Fortuna I lidze, z prawdziwym konkurentem do awansu.

10 lat oczekiwania na zwycięstwo

Po drugie gramy z drużyną, do której przeniósł się nasz najlepszy piłkarz (to że nie zagra delikatnie mnie cieszy). Po trzecie Lechia ma – wiele na to wskazuje – właściciela, który wcześniej przymierzał się do kupna Wisły Kraków. Po czwarte nie tak dawno wygraliśmy w przekonujący sposób z drużyną z Gdańska w Pucharze Polski. Po piąte – na zwycięstwo w Gdańsku czekamy od 3 marca 2012 roku, czyli grubo ponad 10 lat.

Statek piracki by DALL·E 3

Marc Carbó i Igor Sapała razem

Żeby wygrać Wisła Kraków musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności oraz mieć trochę szczęścia. Moim zdaniem tym razem trener powinien postawić na środek pola z Markiem Carbó i Igorem Sapałą. Na lewej obronie w związku z tym postawiłbym na Kubę Wiśniewskiego. Patryk Gogół nie przekonał mnie do siebie meczem z Zagłębiem Sosnowiec, a jego pozycja jest kluczowa. Dałbym też odpocząć Dawidowi Szotowi i Jesúsowi Alfaro.

Mój skład na mecz z Lechią Gdańsk

Ostatecznie mój skład na mecz Wisły Kraków z Lechią Gdańsk prezentuje się następująco:

Álvaro Ratón – Kuba Wiśniewski (M), Alan Uryga (K), Joseph Colley, Bartosz Jaroch – Goku, Marc Carbó, Igor Sapała, Ángel Baena, Miki VillarÁngel Rodado.

Poniżej skład na boisku, ale brakuje na nim Kuby Wiśniewskiego, bo młody Wiślak jeszcze się nie doczekał profilowej foty.

Gdzie oglądać mecz Wisły Kraków z Lechią Gdańsk?

Mecz Wisły Kraków z Lechią Gdańsk 10 listopada 2023 roku można obejrzeć na antenie Polsat Sport Extra. Wstęp do meczu rozpoczyna się o godzinie 20.20. W Internecie mecz można obejrzeć na stronie Polsatboxgo.pl.

Wspieraj Wisłę Kraków

Aby wesprzeć Wisłę Kraków należy wykupić transmisję z pomocą tej strony.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Ángel Rodado fot. Krzysztof Porębski / www.fotoporebski.pl
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments