Daniel Tanżyna fot. Instagram

Daniel Tanżyna trafi do Wisły Kraków

32-letni obrońca Widzewa Łódź, Daniel Tanżyna, jest blisko podpisania kontraktu z Wisłą Kraków.

Informację o bliskiej finalizacji umowie podał łódzki oddział Gazety Wyborczej. Daniel Tanżyna pochodzi z Wodzisławia Ślaskiego i tam rozpoczynał karierę. Grał też w GKS-ie Tychy (117 meczów), Miedzi Legnica (40), Polonii Bytom (14), Rozwoju Katowice (12), a ostatnio w Widzewie Łódź, gdzie zaliczył niemal 100 meczów.

Pod koniec gry w Widzewie Łódź najpierw został kapitanem, a potem z powodu urazu pleców przestał grać. Ostatnio pojawił się na boisku 4 marca. W ostatnich siedmiu meczach w Widzewie Daniel Tanżyna dostał… 7 żółtych kartek. Gwoli sprawiedliwości trzeba jednak dodać, że raz nie dostał, ale za to innym razem dostał dwie. Sezon zakończył z 18 meczami na koncie i dwoma golami.

Daniel Tanżyna, któremu kończy się kontrakt z Widzewem Łódź wyceniany jest na 125 tysięcy euro. W tym momencie wszyscy obrońcy Wisły Kraków wyceniani są wyżej.

Za transferem Daniela Tanżyny przemawia to, że zapewne będzie miał mniejszy kontrakt niż nasi obecni obrońcy, mówi po polsku i awansował do Ekstraklasy (choć na razie w niej nie zagra). Dodatkowo Daniel Tanżyna to z pewnością charakterny obrońca, co potwierdzają kibice Widzewa (patrz niżej).

Przy współpracy z Jober Kraków.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Najlepszy piłkarz Wisły Kraków sezonu 2021/2022 fot. Wisła Kraków
Transfery
Żeby awansować do Ekstraklasy Wisła Kraków potrzebuje takiego napastnika jak Kamil Biliński.
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments