Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec fot. Wislazkrakowa.pl

Dwa kroki do Ekstraklasy

Dzięki wygranej GKS-u Katowice z Ruchem Chorzów piłkarze Wisły Kraków są już tylko dwa kroki od Ekstraklasy.

Wydaje się że pierwszy z tych kroków – czyli wygrana z Zagłębiem Sosnowiec na Reymonta – jest nieco łatwiejszy do wykonania. Wisła Kraków wygrała w tym roku wszystkie mecze u siebie, a sosnowiczanie na wyjeździe w 2023 roku nie wygrali ani razu. Promowany przez Krzysztofa Stanowskiego bukmacher proponuje stawkę 9,4 za zwycięstwo gości i 1,3 za zwycięstwo Białej Gwiazdy. Faworyt jest więc oczywisty.

Powrót Davida i Luisa

Spośród podstawowych i ważnych piłkarzy Wisły Kraków tylko Álex Mula nie będzie do dyspozycji trenera. Hiszpan zaczął już trening biegowy, ale zanim trafi na boisko będzie musiał jeszcze przejść badania. Do składu wraca natomiast David Juncà i to zapewne on znajdzie się w podstawowym składzie (pomimo niezłej postawy naszego krakowskiego Dawida – Szota). Po absencji za kartki wraca do składu także nasz lider Luis Fernández.

Jedyna wątpliwość pojawia się więc w sprawie skrzydłowego. Czy zagra Mateusz Młyński czy może Momo Cissé?

Oto mój skład na mecz Wisły Kraków z Zagłębiem Sosnowiec:

Mikołaj Biegański (M) – David Juncà, Boris Moltenis, Igor Łasicki (K), Bartosz Jaroch – Tachi, James Igbekeme, Luis Fernández, Miki Villar, Momo Cissé – Ángel Rodado.

Gdzie oglądać mecz Wisły Kraków z Zagłębiem Sosnowiec?

Mecz Wisły Kraków z Zagłębiem Sosnowiec 28 maja 2023 roku można obejrzeć na antenie Polsat Sport. Wstęp do meczu rozpoczyna się o godzinie 12.30.

Wspieraj Wisłę Kraków

Aby wesprzeć Wisłę Kraków należy wykupić transmisję z pomocą tej strony.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Wiślackie Krótkie Wiadomości fot. wislazkrakowa.pl
Wiślackie Newsy
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments