Jaka wymawiać nazwisko Villar fot. DALL·E 3 by Bing

Jak wymawiać nazwisko Villar – ściągawka dla trenera Sobolewskiego

Niemal rok po transferze Mikiego Villara trener Radosław Sobolewski nadal nie wie jak należy wymawiać nazwisko hiszpańskiego piłkarza.

Podczas konferencji przed meczem z GKS-em Katowice trener Radosław Sobolewski wyraził nadzieję, że wobec absencji Ángela Rodado gole zdobywać będą inni piłkarze – choćby Miki Villar. Też mam taką nadzieję, bo uważam, że potencjał Hiszpan ma wielki, dziwi mnie natomiast, że szkoleniowiec Wisły Kraków przez rok nie dowiedział się jak wymawia się nazwisko urodzonego w Galicji gracza.

Jak wymawiać nazwisko Villar

Poniżej prawidłowa wymowa nazwiska Villar. Po pierwsze więc pierwszą literę należy wymawiać podobnie jak w słowie Vamos – jest to dźwięk jakby pomiędzy polskim B i W. Natomiast dwa “L” wymawia się jak “J”. Wymowa nazwiska Hiszpana brzmi więc mniej więcej jak “Bijar”.

Kontuzja Ángela szansą Szymona

Niezależnie od tego czy trener ma talent do języków liczę na to, że w końcu objawi się jego talent do ustalania składu. Wiemy, że nie mogą zagrać kontuzjowani Ángel Rodado i David Juncà. Małe szanse na grę ma także Jakub Krzyżanowski, który po powrocie z mistrzostw świata dopiero zaczął treningi z drużyną. Na ławce pojawi się 19-letni napastnik Dominik Sarga, który bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie i niedawno zagrał w sparingu pierwszej drużyny z Górnikiem Zabrze. Jeśli zadebiutuje to raczej nie od początku.

Podczas konferencji przedmeczowej Radosław Sobolewski zdradził całkiem sporo na temat składu drużyny. Wiemy, że na środku zagrają Kacper Duda, Igor Sapała i Marc Carbó. Szymon Sobczak rozpocznie mecz w ataku. Raczej na pewno zobaczymy od początku Goku, Mikiego Villara i bramkarza Álvaro Ratóna. Po tych informacja do obsadzenia pozostaje tylko obrona. Trójka Joseph Colley, Alan Uryga i Bartosz Jaroch ostatnio spisuje się przyzwoicie, na lewej obronie postawiłbym natomiast na Eneko Satrústeguiego, bo uważam że im więcej Hiszpan będzie grał tym lepiej dla jego formy.

Skład Wisły Kraków na mecz z GKS-em Katowice

Ostatecznie wiec mój skład na mecz z GKS-em Katowice prezentuje się jak następuje:

Álvaro Ratón – Eneko Satrústegui, Alan Uryga (K), Joseph Colley, Bartosz Jaroch – Kacper Duda (M), Marc Carbó, Igor Sapała, Miki Villar, Goku –  Szymon Sobczak.

Wisła Kraków - GKS Katowice 25.11.2023 fot. wislazkrakowa.pl
Wisła Kraków – GKS Katowice 25.11.2023 fot. wislazkrakowa.pl

Gdzie oglądać mecz Wisły Kraków z GKS-em Katowice?

Mecz Wisły Kraków z GKS-em Katowice 11 listopada 2023 roku można obejrzeć na antenie Polsat Sport Extra. Wstęp do meczu rozpoczyna się o godzinie 17.20. W Internecie mecz można obejrzeć na stronie Polsatboxgo.pl.

Wspieraj Wisłę Kraków

Aby wesprzeć Wisłę Kraków należy wykupić transmisję z pomocą tej strony.

Okładka DALL·E 3 by Bing

Czytaj też Wiślaku

Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments