Skra Częstochowa - Wisła Kraków - 17.03.2023 fot. wislazkrakowa.pl

Kibice Wisły Kraków czekają na to 12 lat. Czy to już dziś?

Wisła Kraków może dziś wygrać szósty mecz z rzędu. Ostatnio tak dobra pasja Białej Gwiazdy miała miejsce w sezonie 2010/2011, gdy po raz ostatni zdobyła mistrzostwo Polski.

Dokładnie 12 lat temu Wisła Kraków wgrała mecz z Widzewem Łódź i było to siódme zwycięstwo z rzędu w tamtym mistrzowskim sezonie. Oto jak układały się wyniki w sezonie, który doskonale pamięta trener Radosław Sobolewski, bo był jedną z kluczowych postaci tamtej ekipy i nawet strzelił gola.

Siedem zwycięstw z rzędu

Cracovia 0-1 Wisła Kraków 5 listopada 2010
Wisła Kraków 4-0 Legia Warszawa 12 listopada 2010
Wisła Kraków 1-0 Zagłębie Lubin 21 listopada 2010
Polonia Warszawa 0-1 Wisła Kraków 28 listopada 2010
Arka Gdynia 0-1 Wisła Kraków 25 lutego 2011
Wisła Kraków 3-1 Ruch Chorzów 4 marca 2011
Wisła Kraków 2-0 Widzew Łódź 12 marca 2011

Bramki dla Wisły Kraków w tamtym sezonie strzelali: 9 – Andraž Kirm, 7 – Patryk Małecki, 6 – Paweł Brożek, Cwetan Genkow, 4 – Maor Melikson, 3 – Cezary Wilk, 1 – Rafał Boguski, Nourdin Boukhari, Tomáš Jirsák, Dragan Paljić, Andrés Ríos, Michaił Siwakow, Radosław Sobolewski, Maciej Żurawski

Żeby pobić tamten rekord Wisła Kraków musi nie tylko wygrać dziś ze Skrą Częstochowa, ale także wygrać dwa kolejne mecze (z Chrobrym Głogów i Puszczą Niepołomice). Do tego jednak droga daleka. Na razie liczymy na szóste zwycięstwo z rzędu i dobrą grę, jak w ostatnim meczu z GKS-em Tychy, ale nieco mniej nerwową końcówkę.

Nasz skład na mecz ze Skrą Częstochowa

W meczu ze Skrą Częstochowa nie będą mogli zagrać: Igor Sapała, Patryk Plewka, Konrad Gruszkowski, Kamil Broda, Jakub Błaszczykowski i Zdeněk Ondrášek. Najbliżej powrotu do drużyny są Konrad Gruszkowski i Kamil Broda.

Choć Ángel Rodado “bardzo dużo pracuje dla drużyny” uważamy, że najwyższa pora dać prawdziwą szansę naszemu drugiemu napastnikowi, dlatego w ataku wystawimy Sergio Benito. Poza tym wystawiamy skład z ostatniego meczu, bo było to najlepsze spotkanie Wisły Kraków w tym sezonie.

Nasz skład na mecz ze Skrą Częstochowa wygląda więc następująco:

Mikołaj Biegański (M) – David Juncà, Boris Moltenis, Igor Łasicki (K), Bartosz Jaroch – Tachi, James Igbekeme, Luis Fernández, Miki Villar, Álex Mula – Sergio Benito.

Gdzie oglądać mecz Wisły Kraków ze Skrą Częstochowa?

Mecz Wisły Kraków ze Skrą Częstochowa 17 marca 2023 roku można obejrzeć na antenie Polsat Sport Extra. Wstęp do meczu rozpoczyna się o godzinie 20.20. W Internecie mecz można obejrzeć na stronie Polsatboxgo.pl.

Wspieraj Wisłę Kraków

Aby wesprzeć Wisłę Kraków należy wykupić transmisję z pomocą tej strony.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Luis Fernández i Boros Moltenis fot. Wisła Kraków
Wiślackie Newsy
Jakub Błaszczykowski fot. Krzysztof Porębski
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments