Kto zastąpi Ángela Rodado?

Wisła Kraków w meczu z Chrobrym Głogów zagra bez Ángela Rodado. Jak zastąpić piłkarza, którego nie da się zastąpić?

Dokładnie taki sam tytuł i lid pojawił się na wislazkrakowa.pl 19 maja 2023 roku. Tyle tylko, że nie dotyczył Ángela Rodado lecz Luisa Fernándeza.

Wtedy pisałem tekst przed meczem z Podbeskidziem. Wisła Kraków poradziła sobie znakomicie, a Luisa Fernándeza świetnie zastąpił… Ángel Rodado, bo zdobył dwa z trzech goli. Przy okazji oglądania tego skrótu poniżej warto zwrócić uwagę na liczbę kibiców Wisły Kraków na stadionie…

Tym razem zabraknie Ángela Rodado (kontuzja braku – przewidywana przerwa to 4-6 tygodni) i Wisła Kraków też musi sobie poradzić. Pocieszający może być fakt, że hiszpańskiego napastnika zabrakło w dwóch meczach w tym sezonie i oba Wisła wygrała (Łęczna 4-0, Katowice 3-2). Naturalnym zmiennikiem jest Szymon Sobczak, który ma znakomite liczby, a liczba kibiców narzekająca na jego umiejętności w ostatnim czasie drastycznie zmalała. Trudno bowiem polemizować z prostym faktem: Szymon Sobczak potrzebuje 69 minut by zdobyć gola lub zaliczyć asystę. Średnia ta liczona jest z 22 meczów ligowych, więc naprawdę jest miarodajna. Dodatkowo napastnik ma Wisłę w sercu więc powoli (czy raczej szybko) staje się bohaterem wiślackich tifosi.

Billel Omrani nadal nie nadaje się do gry

Wydawało się, że po przerwie reprezentacyjnej gotowy do gry będzie nasz nowy nabytek, Billel Omrani. Niestety – jak poinformował trener Albert Rudé – Algierczyk nadal nie nadaje się do posadzenia nawet na ławce, choć trenuje już miesiąc z Wisłą Kraków. Po raz kolejny potwierdza się więc zasada, że co tanie, to drogie. Jak na razie bilans transferów zimowych nie wygląda zbyt okazale – na czterech piłkarzy tylko jeden – Dejvi Bregu – zadebiutował w Wiśle Kraków.

Z Albańczyka kibice powinni być jednak zadowoleni, bo pokazuje jakość i zdążył już zdobyć gola. Wydaje się więc, że trener Albert Rudé umieści pomocnika w wyjściowym składzie. Zapewne od początku zobaczymy też Jesúsa Alfaro, bo prezentuje równą formę i biega za trzech. Gdy dodam jeszcze Goku skład piłkarzy ofensywnych będziemy mieli ustalony.

Nie będę kombinował z formacją defensywną i zestawię ją jak w meczu z Miedzią Legnica. Kacper Duda i Jakub Krzyżanowski nie pojechali co prawda na kadrę z powodu drobnych urazów, ale Albert Rudé zapewnia, że są w 100 procentach gotowi do gry.

Skład Wisły Kraków na mecz z Chrobrym Głogów

Mój skład Wisły Kraków na mecz z Chrobrym Głogów wygląda więc następująco:

Álvaro Ratón – Jakub Krzyżanowski, Alan Uryga (K), Joseph Colley, Bartosz Jaroch – Kacper Duda (M), Marc Carbó, Goku, Jesúsa AlfaroDejvi Bregu – Szymon Sobczak.

Gdzie oglądać mecz Wisły Kraków z Chrobrym Głogów?

Mecz Chrobrego Głogów z Wisłą Kraków 30 marca 2024 roku można obejrzeć na antenie Polsat Sport Extra. Wstęp do meczu rozpoczyna się o godzinie 17.20. W Internecie mecz można obejrzeć na stronie Polsatboxgo.pl.