Adam Mickiewicz fot. Krzysztof Porębski

Liga Mistrzów na stadionie Wisły Kraków już 19 lipca

Jest szansa by Dynamo Kijów swoje mecze pucharowe rozgrywało na stadionie Wisły Kraków.

Dynamo Kijów przystępuje do Ligi Mistrzów od drugiej rundy kwalifikacyjnej. Ukraińcy pierwszy mecz z Fenerbahçe SK grają 19 lipca i być może odbędzie się on właśnie w Krakowie. Władze Dynama Kijów zwróciły się do Krakowa o przedstawienie warunków na jakich drużyna z Ukrainy mogłaby grać w pod Wawelem, o czym poinformował na miejskim kanale Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. sportu.

Kraków jest jednym z kilku kandydatów do organizacji meczów Dynama Kijów w Pucharach. Rozważane są także stadiony we Wrocławiu i Bukareszcie. Za krakowskim obiektem przemawia 230 tysięcy Ukraińców (głownie pań) mieszkających w Krakowie.

Jeśli Dynamo Kijów zdecyduje się grać w Krakowie jest duża szansa, że nie skończy się na jednym spotkaniu. Być może dojdzie nawet do epokowego wydarzenia. Na stadionie Wisły Kraków usłyszymy hymn Ligi Mistrzów.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w porozumieniu z władzami piłkarskimi niedawno podjął decyzję o tym, że Premier Liha będzie rozgrywać mecze w Ukrainie. Ze względu na wojnę z Rosją rozgrywki międzynarodowe muszą jednak być zorganizowane poza Ukrainą.

Przypomnijmy, że od 1 lipca piłkarzem Dynama Kijów będzie wypożyczony do Wisły Kraków – jeden z ulubieńców krakowskiej publiczności – Giorgi Citaiszwili.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Paweł Brożek. Marcin Wasilewski, Jakub Błaszczykowski, Alan Uryga fot. Krzysztof Porębski
Transfery
Stefan Savić fot. Krzysztof Porębski
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments