Wisła Kraków - GKS Jastrzębie 2.07.2022 fot. Wislazkrakowa.pl

Nasz skład na sparing Wisły Kraków z GKS-em Jastrzębie

Na boisku gościnnej Kalwarianki mamy nadzieję zobaczyć (prawie) wszystkich nowych piłkarzy Wisły Kraków.

Podejrzewamy, że tak jak w poprzednich spotkaniach Jerzy Brzęczek wystawi dwie jedenastki. My pokusiliśmy się o wystawienie jednej – staraliśmy się wystawić skład optymalny, ale jednak z preferencją w stronę nowych piłkarzy Wiły Kraków.

Mikołaj Biegański z numerem 1?

Z dwóch bramkarzy w kadrze Wisły Kraków ten młodszy – Mikołaj Biegański – ma większe doświadczenie – w końcu bronił w Ekstraklasie. Ciekawi jesteśmy czy po odejściu Pawła Kieszka nasz bramkarz zdecyduje się na przejęcie numeru 1.

Najsłabiej obsadzona lewa obrona

Pomijając atak (napastników) lewa obrona to teraz najgorzej obsadzona pozycja w Wiśle Kraków. Nie wiadomo czy Jakub Niewiadomski i Krystian Wachowiak będą grać w pierwszej drużynie stąd eksperymenty z Nikolą Kuveljiciem. Wystawiamy jednak tego pierwszego. Na prawej obronie klasyka – Konrad Gruszkowski.

Joseph Colley na pożegnanie

Joseph Colley wzbudza zainteresowanie klubów polskich i nie tylko (Sheriff Tyraspol), można więc podejrzewać, że opuści Wisłę Kraków, jeśli tylko oferta będzie atrakcyjna dla klubu i piłkarza. Ciągle jest to – tak się wydaje – nasz najlepszy środkowy obrońca. Do pomocy dajemy mu Igora Łasickiego, bo nie po to Jerzy Brzęczek do niego wydzwaniał, żeby go sadzać na ławce.

Szwajcarsko-chorwacki mur

Na środku pomocy chcielibyśmy zobaczyć Vullneta Bashę oraz Ivana Bornę Jelicia Baltę. Jeśli umiejętności Chorwata dorównują jego wzrostowi, a Vullnet Basha faktycznie jest zdrowy możemy być spokojni o zabezpieczenie środka pola.

Skrzydełka po francusku

Spośród nowych transferów największe wątpliwości mamy co do Michała Żyry, ale bardzo chcemy żeby były Legionista przekonał nas do siebie – najlepiej w meczach o mistrzostwo Fortuna I Ligi – ale na początek może też być w sparingu z GKS-em Jastrzębie. Na lewej pomocy postawimy na Michaëla Pereirę, bo bardzo chcemy zobaczyć, co to znaczy zagrać 100 meczów w La Lidze.

Prowadź Luisie Fernándezie

Najlepsza wiadomość ostatnich dni dla kibiców Wisły Kraków to oczywiście przedłużenie kontraktu Luisa Fernándeza. Hiszpan zapewne będzie kluczową postacią Wisły Kraków w walce o powrót do Ekstraklasy. Życzymy mu trochę więcej rozsądku i – przede wszystkim – zdrowia. 18-letni Marcin Bartoń też może być kluczową postacią Białej Gwiazdy w sezonie 2022/2023. Jeśli w sparingach młody Wiślak potwierdzi instynkt killera nie ma wątpliwości, że powinien zostać w pierwszej drużynie.

Ostatecznie nasz skład na sparing Wisły Kraków z GKS-em Jastrzębie wygląda następująco:

Mikołaj Biegański (M) – Jakub Niewiadomski (M), Konrad Gruszkowski, Joseph Colley, Igor Łasicki – Vullnet Basha, Ivan Borna Jelić Balta, Michał Żyro, Michaël Pereira – Luis Fernández, Marcin Bartoń (M).

Gdzie oglądać sparing Wisły Kraków z GKS-em Jastrzębie?

Sparing Wisły Kraków z GKS-em Jastrzębie 2 lipca 2022 roku można obejrzeć na kanale YouTube Wisły Kraków. Mecz rozpoczyna się o godzinie 11.30.

Czytaj też Wiślaku

Transfery
Ivan Borna Jelić Balta fot. Wisła Kraków/ Bartek Ziółkowski
Transfery
Michal Škvarka fot. Krzysztof Porębski
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments