Legia II Warszawa - Wisła Kraków 30.08.2022 fot. wislazkrakowa.pl

Nasz skład Wisły Kraków na mecz z Legią II Warszawa

Mamy nadzieję, że w pucharowym meczu z Legią Warszawa zagrają piłkarze, którzy ostatnio mieli mniej okazji do pokazania się.

Trener Jerzy Brzęczek zdradził przed meczem obsadę bramki. Wiemy, że między słupkami stanie Kamil Broda i będzie to jego debiut w oficjalnym meczu Wisły Kraków.

Wiemy też kogo w meczu z rezerwami Legii na pewno zabraknie: Jakuba Błaszczykowskiego, Zdenka Ondráška, Alana Urygi oraz Michaëla Pereiry i Momo Cissé. Mało prawdopodobny jest także wytęp Luisa Fernándeza, gdyż Wisła Kraków otrzymała pismo informującej o tym, że występ Hiszpana jest wykluczony do czasu gdy nie zapadnie decyzja w sprawie jego absencji za czerwoną kartkę (Na nasze wyczucie, według przepisów, Luis Fernández dostanie dwa mecze kary, czyli nie mógłby zagrać z Legią II Warszawa i Puszczą Niepołomice*).

Jeden Hiszpan raczej będzie odpoczywał, ale akurat drugiego w tym meczu chcielibyśmy zobaczyć. Ángel Rodado sprawił kibicom Wisły Kraków sporo radości w meczu z Chrobrym Głogów prezentując swoje umiejętności. Nasz nowy napastnik potrzebuje gry, więc nie będzie rozrzutnością wystawienie go w meczu pucharowym.

Niech grają Ci co mało grają

Spośród piłkarzy, którzy ostatnio mniej grali chcielibyśmy zobaczyć Josepha Colleya (bo Szwed potrzebuje gry by dojść do optymalnej formy), Vullneta Bashę, Kacpra Dudę (przy braku Luisa Fernándeza to pierwszy wybór), Konrada Gruszkowskiego (bo choć strzelił ostatnio gola, także musi szukać formy), Kacpra Skrobańskiego (bo Igorowi Łasickiemu przyda się odpoczynek) oraz Marcina Bartonia (bo w CJL ładował bramkę za bramką), Piotra Starzyńskiego (bo go lubimy) i Wiktora Szywacza (niech sobie w końcu zagra więcej niż 5 minut).

Ostatecznie więc nasz skład wygląda tak:

Kamil Broda – Konrad Gruszkowski, Joseph Colley, Kacper Skrobański (M), Krystian Wachowiak – Vullnet Basha, Kacper Duda (M), Wiktor Szywacz (M), Marcin Bartoń (M), Piotr Starzyński (M) – Ángel Rodado.

Gdzie oglądać mecz Wisły Kraków z Legią II Warszawa?

Mecz Wisły Kraków z z Legią II Warszawa 30 sierpnia 2022 roku można obejrzeć na YouTube Łączy Nas Piłka. Początek spotkania o godzinie 16.15.

#nieodPuszczaMY

Przypominamy, że jeszcze wkrótce powinniśmy pobić rekord frekwencji na Reymonta. Nie ma żadnego powodu żeby nie stało się to już podczas meczu z Puszczą Niepołomice. Cel: 20 tysięcy. Zaglądajcie na profil Woytka z Bronowic, bo nikt tak jak on nie namawia na kibicowanie Wiśle Kraków.

* Dwa mecze za bezpośrednią czerwoną kartkę to kara standardowa. Komisja Ligi może ją zwiększyć (jak pamiętamy ostatnio Hiszpan dostał cztery mecze) “jeżeli przewinienie, za które zawodnik został wykluczony z gry w wyniku samoistnej czerwonej kartki polegało na: naruszeniu nietykalności cielesnej, znieważeniu lub zniesławieniu lub innym, wysoce niesportowym zachowaniu przed, w czasie meczu lub bezpośrednio po nim”. Komisja może zachowanie Luisa Fernandeza podciągnąć pod dość obszerne “inne wysoce niesportowe zachowanie” i dać mu karę “w wymiarze nie niższym niż 3 mecze albo karę dyskwalifikacji czasowej”.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Wiślackie Newsy
Legia II Warszawa - Wisła Kraków 0-5 fot. Wisła Kraków
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments