Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2-1 fot. Wisła Kraków

Oceniamy piłkarzy Wisły Kraków w meczu z Zagłębiem Lubin

Było kilka pozytywów w meczu Wisły Kraków z Zagłębiem Lubin. Policzyć je można na palcach jednej ręki drwala.

Nie lubimy takich meczów. Gdy widać, że drużyna się stara, długimi momentami piłkarsko jest lepsza, ale daje sobie odebrać punkty pięć minut przed końcem meczu. Oto nasze oceny piłkarzy Wisły Kraków w meczu z Zagłębiem Lubin:

Oceny piłkarzy Wisły Kraków w meczu z Zagłębiem Lubin

Matěj Hanousek – 3

Nad czeskim obrońcą poznęcaliśmy się już w tekście Matěj Hanousek marnuje wysiłek całej drużyny z Zagłębiem Lubin” więc nie będziemy się powtarzać. Dodamy jedynie, że naszym zdaniem Czech powinien w kilku meczach popatrzyć na grę wiślaków z perspektywy ławki. Na stronie Ekstraklasa.tv skrót zaczyna się od feralnego zagrania Czecha, które w efekcie doprowadziło do tego, że Michal Frydrych dostał czerwoną kartkę.

Michal Frydrych – 3,5

Nasz czeski obrońca ma ferie zimowe, bo w meczu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza już nie zagra. Życzymy jemu i sobie by na wiosnę miał u swego boku już Alana Urygę. Może dzięki temu rzadziej będzie wsadzany na minę.

Serafin Szota – 4

Wszedł w momencie kryzysowym. Niestety ponosi sporo winy przy drugiej bramce, zaliczył też kilka nieudanych zagrań przy wyprowadzaniu piłki.

Felicio Brown Forbes – 4

7 minut to nie jest zbyt dużo czasu by się wykazać. Felicio Brown Forbes mógł jednak w 94 minucie zmienić losy meczu gdyby podał do Mateusza Młyńskiego na czystą pozycje, a nie zakiwał się na śmierć. Liczba wstydu: 637 minut bez gola w lidze.

Maciej Sadlok – 4,5

Nasz kapitan miał momenty, że grał jak kapitan Wisły Kraków, ale miał też momenty, że grał jak kapitan piaskownicy. Na pewno nie można naszemu obrońcy zarzucić braku ambicji, czy braku zaangażowania. Niestety w sytuacji z czerwoną kartką, a także przy bramce Sašy Živca nie jest bez winy.

Piotr Starzyński – 4,5

Piotr Starzyński zagrał w tym sezonie 438 minut, czyli 63 minuty więcej niż Dor Hugi. Nasz młodzieżowiec ma zero goli i zero asyst. Jemu także – podobnie jak Hubertowi Sobolowi – bardzo by się przydała gra w drużynie rezerw Wisły Kraków.

Mateusz Młyński – 5

Nie miał łatwego zadania, bo wszedł na miejsce ofensywnego pomocnika w sytuacji, gdy na boisku był już tylko jeden skrzydłowy. Gdyby po faulu na nim padła bramka, pewnie byśmy go chwalili, ale nie padła.

Konrad Gruszkowski – 5,5

Za postawę w defensywie Konradowi Gruszkowskiemu należy się pała. Obie akcje bramkowe zaczęły się z jego skrzydła przy kryciu na radar. Ocena tak wysoka, bo strzelił bramkę, która dała nam sporo radości. Ekscytowaliśmy się dobrym wynikiem całe 43 minuty, licząc z przerwą, a to ostatnio nie zdarzało nam się zbyt często 😊. Tak nawiasem mówiąc zaczynamy się coraz bardziej zastanawiać czy prawa obrona to rzeczywiście jest optymalna pozycja dla młodego wiślaka. Może powinien grać jako skrzydłowy. Jego liczby po 16 meczach to 12 strzałów w tym 8 celnych, 18 podań kluczowych, 1 bramka i 1 asysta.

Jan Kliment – 5,5

Pierwsza połowa to naprawdę niezła gra naszego napastnika. Podczas akcji bramkowej chyba pierwszy raz zrozumieliśmy po co Jan Kliment ma takie długie nogi 😊. Gdyby został zmieniony w 70 minucie ocena byłaby zapewne lepsza. Choć nie był to zły mecz Czecha, liczba wstydu wygląda tak: 688 minut bez gola.

Dor Hugi – 5,5

Dor Hugi to teraz nasz ulubieniec. Miejmy nadzieję, że na wiosnę stanie się też ulubieńcem trenera Adriána Guľi.

Patryk Plewka – 5,5

Patryk Plewka wszedł między innymi po to by wynik utrzymać, a to się niestety nie udało. Decyzja o żółtej kartce dla naszego młodzieżowca zupełnie niezrozumiała. Można dyskutować czy był faul, ale z pewnością Patryk Plewka nie symulował. Może jest trochę pod formą, ale bardzo wierzymy w tego chłopaka.

Mikołaj Biegański – 6

Co kieruje decyzjami dotyczącymi obsady bramki w Wiśle Kraków? Mikołaj Biegański stracił miejsce w bramce, choć bronił całkiem nieźle, następnie je odzyskał choć Paweł Kieszek przecież też bronił dobrze. Życzymy sobie i naszemu trenerowi żeby na wiosnę było więcej stabilizacji w naszej drużynie.

Gieorgij Żukow – 6,5

Jeśli grasz w 10 musisz zdawać sobie sprawę, że twoi zwodnicy pod koniec meczu będą znacznie bardziej zmęczeni niż piłkarze drużyny przeciwnej. Pomysł ze zdjęciem z boiska Gieorgija Żukowa w przerwie wydaje nam się chybiony. Wiadomo, że po kontuzji Stefana Savicia trzeba było go zastąpić, ale po co robić od razu dwie zmiany? Dobry mecz Kazacha.

Stefan Savić – 6,5

Niezbyt długo cieszyliśmy się ze Stefana Savicia. Miejmy nadzieję, że uraz jakiego nabawił się pod koniec pierwszej połowy nie wykluczy go z grania w piłkę na pół roku.

Yaw Yeboah – 6,5

Strzelał, szarpał, kiwał się, starał się, ale niestety ani gola, ani asysty z tego nie było. Trzeba jednak uczciwie dodać, że to Ghańczyk dograł do Aschrafa El Mahdiouiego w akcji bramkowej. Czekamy na Yawa Yeboaha sprzed informacji, że odchodzi do Turcji.

Aschraf El Mahdioui – 8

Aschraf El Mahdioui niezmiennie gra znakomicie, a Wisła Kraków niezmiennie przegrywa. Tym razem Holender do swojej jak zwykle znakomitej gry dołożył jeszcze fantastyczną asystę. Szkoda, że z wolnego strzelił nieco za lekko, bo zostałby bohaterem Wisły Kraków i zapewne już byśmy tego meczu nie przegrali.

Oceny Canal Plus

Michal Frydrych – 1
Matěj Hanousek – 4
Stefan Savić – 5
Gieorgij Żukow – 5
Serafin Szota – 5
Patryk Plewka – 5
Mateusz Młyński -5
Konrad Gruszkowski – 6
Mikołaj Biegański – 6
Aschraf El Mahdioui – 6
Yaw Yeboah – 6
Jan Kliment – 6
Maciej Sadlok – 7

Oceny Weszło

Michal Frydrych – 2
Dor Hugi – 3
Stefan Savić – 3
Mateusz Młyński – 3
Maciej Sadlok – 4
Patryk Plewka – 4
Gieorgij Żukow – 4
Yaw Yeboah – 4
Matěj Hanousek – 5
Serafin Szota – 5
Jan Kliment – 5
Konrad Gruszkowski – 6
Mikołaj Biegański – 6
Aschraf El Mahdioui – 6

Od tego meczu, czyli początku rundy wiosennej Ekstraklasy sezonu 2021/2022 będziemy wystawiać oceny naszym piłkarzom regularnie. Może czasem bez tak rozbudowanych opisów, albo w ogóle bez opisów, ale oceny pojawią się w ciągu kilku/kilkuanstu godzin. Na koniec rundy dzięki temu będziemy mogli jakoś te oceny podsumować choć w sumie jeszcze nie wiemy jak 😊.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Matěj Hanousek fot. Krzysztof Porębski
Wiślackie Newsy
Pro Junior System fot. Wisła Kraków
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments