Oficjalnie: Wisła Kraków rozstawiona w Lidze Europy

Wisła Kraków będzie rozstawiona podczas losowania I rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

W poprzednich informacjach o Lidze Europy pisałem, że w I rundzie eliminacyjnej wystąpi 16 zespołów, tymczasem okazuje się, że jednak będzie tych drużyn tylko 12. Tym sposobem Wisła Kraków już jest rozstawiona, ponieważ wiadomo już, że co najmniej sześć drużyn z tego zestawienia ma mniejszy współczynnik UEFA niż Biała Gwiazda.

Poniżej tabelka uwzględniająca sytuację na dziś. Puchar Kosowa wygrała dziś drużyna KF Ballkani, która zdobyła także już mistrzostwo. Oznacza to, że w I rundzie eliminacyjnej zagra druga drużyna z ligi. Może to być KF Drita lub KF Llapi. Pierwsza ma wyższy ranking od Wisły a druga niższy. To rozstrzygnięcie będzie znane 26 maja.  

RozstawioneJeszcze nie wiadomoNierozstawione
Toboł Kustanaj (7.500) Paksi FC (4.375) Botew Płowdiw (4.075)
Wisła Kraków (5.075) IF Elfsborg (4.300) MFK Ružomberok (3.925)
Pafos FC (4.420) Corvinul Hunedoara (4.275) NK Rogaška lub ND Gorica (2.650)
Azerbejdżan (10.000 lub 4.025)
Mołdawia (20.000 lub 2.625)
Kosowo (6.500 lub 2.308)

W tym momencie potencjalnymi rywalami Wisły Kraków są słowacki MFK Ružomberok, bułgarski Botew Płowdiw oraz zdobywca pucharu Słowenii.

Gdyby Wisła Kraków awansowała do kolejnej rundy ma szanse trafić na nieco bardziej znane ekipy, bo tym razem nie będzie rozstawiona: Ajax, Bragę, Molde, Rapid Wiedeń czy Trabzonspor.

Losowanie I rundy eliminacyjnej Ligi Europy zaplanowano na 18 czerwca. Dzień później odbędzie się losowanie II rundy eliminacyjnej.

Mecze I rundy eliminacyjnej Ligi Europy zaplanowana na 11 i 18 lipca, II runda odbędzie się 25 lipca i 1 sierpnia.

Przypomnijmy, że od tego roku Liga Europy jest w zupełnie nowej formule. Po trzech rundach eliminacyjnych, jest jeszcze jedna runda klasycznie pucharowa a następnie wyłonione w ten sposób 36 drużyn zagra w fazie ligowej.

Każda ekipa, która znajdzie się w fazie ligowej zagra 8 meczów z wylosowanymi drużynami. Osiem pierwszych ekip awansuje do 1/16 Ligi Europy a drużyny z miejsc 9-24 zagrają w play-offach o pozostałe 8 miejsc.

Czytaj też Wiślaku

Artykuł Partnera
Kibice Wisły Kraków fot. Krzysztof Porębski / www.fotoporebski.pl
Wiślackie Newsy
Kiko Ramírez fot. Krzysztof Porębski
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments