Milion Euro fot. Wisła Kraków

Wisła Kraków najbogatsza

Wisła Kraków po 7 kolejkach usadowiła się na czele tabeli Fortuna I Ligi, właśnie sprowadziła nowego napastnika i na dodatek jest najwyżej wyceniana na transfermarkt.

Dzięki transferowi Ángela Rodado (500 tys. euro) Wisła Kraków objęła pozycję lidera Fortuna I Ligi, jeśli chodzi o wartość drużyny (6,18 mln euro). Wyprzedzamy w tym momencie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza tylko o 80 tysięcy euro, ale przewaga nad kolejnym Podbeskidziem jest już spora, bo wynosi 1,68 mln euro.

Wisła najbogatsza

W przypadku zapowiadanego wypożyczenia Dora Hugiego (300 tysięcy) spadniemy na drugą pozycję, ale po pierwsze, być może ktoś jeszcze trafi do Wisły Kraków w tym okienku transferowym (skrzydłowy), a po drugie transfermarkt wkrótce uaktualni wycenę i nie wierzymy żeby po tej aktualizacji Bartosz Talar, Wiktor Szywacz i przede wszystkim Kacper Duda nadal byli wyceniani na zero.

Wycena Wisły Kraków jest w tym momencie wyższa niż… Stali Mielec (5,35 mln euro), która zajmuje 6 miejsce w Ekstraklasie.

Ale wcale nie taka Polska

Przy okazji tego clikbaitowego tytułu trzeba mocno pochwalić trenera Jerzego Brzęczka. Dzięki jego znajomościom, pomysłom, uporowi i cierpliwości (także do pytań dziennikarzy) trafili do Krakowa zawodnicy, którzy niekoniecznie tak bardzo chcieliby grać w Fortuna I Lidze. Igor Łasicki, Bartosz Jaroch, Michał Żyro, Ivan Borna Jelić Balta i przede wszystkim młody Kacper Duda to piłkarze, których chciał w drużynie trener. Jeśli Ángel Rodado, o którego trener walczył kilka ładnych tygodni spełni choć w połowie pokładane z nim nadzieje, to będzie to jedno z najlepszych okienek transferowych od lat.

Trenera Jerzego Brzęczka należy też pochwalić za transfery wychodzące. Spośród 16 piłkarzy którzy z Krakowa odeszli, właściwie tylko Marko Poletanowić (nie chciał grać w I Lidze) i Giorgi Citaiszwili (finansowo nieosiągalny) to gracze, którzy mogliby podnieść jakość obecnej drużyny.

W ostatnim spotkaniu w Ekstraklasie graliśmy w takim zestawieniu:

Mikołaj Biegański – Dawid Szot, Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Sebastian Ring – Heorhij Citaiszwili, Patryk Plewka, Gieorgij Żukow, Stefan Savić, Mateusz Młyński – Zdeněk Ondrášek.

Z tego składu w ostatnim meczu ze Skrą Częstochowa pojawiło się tylko trzech młodych Polaków: Mikołaj Biegański, Patryk Plewka i Mateusz Młyński. Wszyscy trzej zagrali bardzo dobry mecz.

Trenerowi Brzęczkowi należą się więc także pochwały za polonizację Wisły Kraków. W meczu ze Skrą w pierwszej jedenastce wyszło 9 Polaków. Choć jak wynika z tabeli poniżej Wisła Kraków nadal jet bardzo zagraniczna (10 graczy spoza Polski) uważamy, że nie należy też przeginać w drugą stronę. Luis Fernández jest jednak piłkarzem dającym tyle jakości, że bez niego po prostu Wisła Kraków byłaby dużo słabsza.

Optymalny skład Wisły Kraków

Wiadomo, że poniższy skład nigdy nie zagra, ale gdyby jednak się udało, zdaje nam się, że taka ekipa miałaby spore szanse żeby namieszać w Ekstraklasie, w której widzimy się już za 11 miesięcy 😊:

Mikołaj Biegański (M) – Krystian Wachowaiak (M), Joseph Colley, Igor Łasicki (K), Bartosz Jaroch – Alan Uryga, Kacper Duda (M), Michaël Pereira, Mateusz Młyński – Luis Fernández, Ángel Rodado.

Czytaj też Wiślaku

Transfery
Ángel Rodado fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków
Transfery
Boris Moltenis fot. FCSM Officiel
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments