Tomasz Jażdżyński fot. Wisła Kraków/YouTube

Dwie godziny konferencji Wisły Kraków podsumowane w 10 zdaniach

Bardzo życzymy szefom Wisły Kraków by na kolejnej konferencji prasowej byli w lepszych humorach.

Oto najważniejsze informacje, które pojawiły (lub nie pojawiły) się na konferencji prasowej właścicieli oraz zarządu Wisły Kraków.

  1. Dawid Błaszczykowski i Maciej Bałaziński chcieli podać się do dymisji po spadku Wisły Kraków do I ligi. Rada Nadzorcza (czyli trio) namówiła jednak prezesa i wiceprezesa by zostali w klubie (co najmniej) do zakończenia obecnego okienka transferowego.
  2. Budżet Wisły Kraków na sezon 2022/2023 powinien wynosić co najmniej 15 milionów złotych.
  3. W drużynie ma się znaleźć więcej Polaków niż do tej pory.
  4. Władze Wisły Kraków starają się by Luis Fernández i Joseph Colley pozostali w Krakowie.
  5. Jerzy Brzęczek będzie zarabiał 1/4 tego co w Ekstraklasie i ma mieć większy wpływ na politykę transferową (co nie znaczy, że będzie skautem).
  6. Jarosław Królewski otrzymał zakaz używania Twittera podczas konferencji, ale go nie przestrzegał, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że “perspektywa marsjańska” to “otwartość na opinie innych, chęć słuchania”.
  7. Trio przez ostanie trzy lata dołożyło do klubu, tylko w formie gotówki, 9 milionów złotych.
  8. Kwota 400 tysięcy złotych (niepotwierdzona) za Marko Poletanovcia jest nie do pogardzenia biorąc pod uwagę, że Serb – mówiąc wprost – za cholerę nie chciał dalej grać w Wiśle Kraków.
  9. Trio jest gotowe (otwarte) do negocjacji z potencjalnym inwestorem – jak do tej pory jednak nikt taki do klubu się nie zgłosił, a w informacjach na ten temat krążących w sieci nie ma ani grama prawdy.
  10. Niestety – choć na konferencji pojawiła się ogromna liczba dziennikarzy – żaden z nich nie zadał kluczowego pytania: Czy właściciele Wisły Kraków wiedzą o tym (zrozumieli to już), że nie da się wygrywać meczów bez napastnika i czy w związku z tym, Wisła Kraków zamierza w tym oknie transferowym sprowadzić napastnika, KTÓRY STRZELA BRAMKI.

Czytaj też Wiślaku

Transfery
Vullnet Basha fot. Wisła Kraków
Transfery
Sebastian Ring i Serafin Szota fot. Wisła Kraków
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments