Vullnet Basha fot. Wisła Kraków

Który Vullnet Basha powraca do Krakowa

Vullnet Basha dołącza do coraz liczniejszego grona piłkarzy, którzy powrócili do Wisły Kraków.

W tym momencie w składzie Wisły Kraków jest aż czterech piłkarzy, którzy do klubu z Reymonta powrócili.

Oprócz Vullneta Bashy wcześniej koszulkę z Białą Gwiazd zakładali – właściciel i kapitan Jakub Błaszczykowski, czeski napastnik Zdeněk Ondrášek oraz obrońca Alan Uryga. Jak wiemy w tym momencie wszyscy Ci piłkarze leczą bardzo poważne kontuzje.

Vullnet Basha odszedł z Krakowa nie z powodów sportowych, lecz zdrowotnych. Jak pamiętamy Albańczyk długi czas zmagał się z kontuzją kolana, jeździł nawet na konsultacje do Szwajcarii. Jego ostatni mecz w Wiśle Kraków to derbowe spotkanie na Kałuży, 4 grudnia 2020 roku.

Od tego czasu Vullnet Basha zagrał w 5 (słownie w pięciu) meczach, ale razem minut nazbierał 111. Żeby to napisać jeszcze raz: W ostatnich 553 dniach Vullnet Basha spędził na boisku 111 minut.

Wisła Kraków przed podpisaniem kontraktu z Albańczykiem przeprowadziła badania. Wynika z nich, że Vullnet Basha jest gotowy gry. Życzymy więc nowemu-staremu Wiślakowi by zdrowie zachował co najmniej do czerwca 2024 roku a nawet i dłużej. Zdrowy Vullnet Basha w optymalnej dyspozycji fizycznej będzie z pewnością jednym z kluczowych piłkarzy Wisły Kraków.

Vullnet Basha zagrał w Wiśle Kraków 85 meczów, zdobył 4 bramki i zanotował 5 asyst. Najlepszy miał sezon 2018/2019 gdy zagrał 31 meczów i strzelił 3 bramki. Poniżej dwa piękne gole jakie zaaplikował Pogoni Szczecin.

Czytaj też Wiślaku

TransferyWiślackie Newsy
Tomasz Jażdżyński fot. Wisła Kraków/YouTube
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments