Jakub Niewiadomski fot. Wisła Kraków

Jakub Niewiadomski z rezerw Lecha Poznań nowym piłkarzem Wisły Kraków

20-letni lewy obrońca Jakub Niewiadomski podpisał z Wisłą Kraków kontrakt do czerwca 2024 roku.

Jakub Niewiadomski z Koła grę w piłkę zaczynał w juniorskich drużynach Zrywu Dąbie oraz Górnika Konin, by szybko trafić do Lecha Poznań. Urodzony w 2002 roku piłkarz miał być następcą trzy lata starszego Tymoteusza Puchacza. Ostatecznie jednak w pierwszej drużynie Lecha Poznań nie zadebiutował.

W 2021 został wypożyczony do I-ligowego GKS-u Jastrzębie. Po powrocie grał w rezerwach Lecha Poznań. Na wiosnę zagrał tylko w trzech meczach, ale w trzech ostatnich – w maju 2022 roku.

Gdy grał w GKS-ie Jastrzębie Jakub Niewiadomski strzelił dwa gole w 13 meczach, czyli można liczyć, że w całym sezonie strzeli ze cztery.

Jakub Niewiadomski ma też na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. 20-latek podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia.

Z Wisły Kraków odszedł właśnie podstawowy lewy obrońca Matěj Hanousek, ale ciągle w szeregach Białej Gwiazdy są Sebastian Ring i Krystian Wachowiak. Trzech lewych obrońców to chyba pewna przesada, więc podejrzewamy, że ktoś ze wspomnianej dwójki jeszcze będzie miał udział w jakimś transferze.

Czytaj też Wiślaku

Transfery
Maciej Sadlok fot. Krzysztof Porębski
Transfery
Vullnet Basha fot. Wisła Kraków
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments