Chrobry Głogów - Wisła Kraków 28.08.2022 fot. wislazkrakowa.pl

Nasz skład Wisły Kraków na mecz z Chrobrym Głogów

To będzie mecz najlepszych snajperów Fortuna I Ligi. Luis Fernández jest drugi z czterema golami, a najlepszy jest zawodnik Chrobrego Głogów, Mateusz Bochnak, z pięcioma trafieniami na koncie.

Forma strzelecka 24-letniego Mateusza Bochnaka zapewne niepokoi nieco trenera Jerzego Brzęczka, ale są i dobre wiadomości. Chrobry Głogów gra beznadziejnie na swoim stadionie. Na trzy mecze wszystkie przegrał i stracił 6 bramek. Pewnym usprawiedliwieniem takiej postawy są drużyny, które do tej pory grały w Głogowie: Ruch, ŁKS i Podbeskidzie.

Powrót Josepha Colleya

Wisła Kraków przyjeżdża natomiast do Głogowa jako lider Fortuna I Ligi. Do składu wracają Ivan Borna Jelić Balta (po absencji za kartki), Joseph Colley i Vullent Basha. Do drużyny dołączył hiszpański napastnik Ángel Rodado, więc trener Jerzy Brzęczek ma “pozytywny ból głowy”. Podczas konferencji prasowej przed meczem szkoleniowiec Wisły Kraków zapowiedział, że drużyna badzie grała w takim samym – przynoszącym efekty – ustawieniu.

Ciągle nieobecni są Jakub Błaszczykowski, Alan Uryga, Zdeněk Ondrášek oraz (bliski powrotu) Michaël Pereira.

Boris Moltenis o dużym potencjale

Adi Mehremić nie pojawi się w kadrze, bo przeszedł już do tureckiego Istanbulsporu. Za to z Wisłą Kraków prawdopodobnie zwiąże się francuski środkowy obrońca Boris Moltenis.

Jeśli chodzi o kwestie kontraktowe, to większość szczegółów jest już uzgodnionych. Kwestie sportowe i ewentualnej decyzje zostawiamy sobie do końca tego tygodnia – mówi Jerzy Brzęczek. – To jest zawodnik, który zaczynając karierę, grając w Sochaux był kapitanem w każdej drużynie, jeśli chodzi o grupy młodzieżowe. Zaczął bardzo szybko występować w pierwszej drużynie i niestety zerwane więzadła spowodowały przerwę, potem powrót i w którymś momencie trener przestał na niego stawiać. Patrząc teraz na niego w treningach i wcześniej go analizując na podstawie materiałów wideo – widać, że jest to bardzo agresywny zawodnik w bezpośrednich pojedynkach. Jest bardzo dobry w moim odczuciu, jeśli chodzi o grę w powietrzu, więc biorąc pod uwagę, że ostatni okres bardzo krótko trenował z drużyną, to na pewno tego mu trochę brakuje, ale te jednostki treningowe, które z nami przeszedł w tym tygodniu pokazują, że jest to zawodnik o dużym potencjale. Przy odpowiedniej pracy powinien szybko dojść do dobrej dyspozycji.

Super ofensywna Wisła Kraków

Trener zapewne nie wystawi tak ofensywnego składu jak my, ale bardzo chcemy zobaczyć w pierwszej jedenastce piłkarzy kreatywnych, którzy ostatnio są w formie (Mateusz Młyński, Michał Żyro, Kacper Duda, Luis Fernández), ale też bardzo liczymy na nowego napastnika Ángela Rodado. Nasz skład Wisły Kraków na mecz z Chrobrym Głogów wygląda więc tak:

Nasz skład Wisły Kraków na mecz z Chrobrym Głogów

Mikołaj Biegański (M) – Krystian Wachowaiak (M), Joseph Colley, Igor Łasicki (K), Bartosz Jaroch –  Patryk Plewka, Kacper Duda (M), Luis Fernández, Michał Żyro, Mateusz MłyńskiÁngel Rodado.

Gdzie oglądać mecz Wisły Kraków z Chrobrym Głogów?

Mecz Wisły Kraków z Chrobrym Głogów 26 sierpnia 2022 roku można obejrzeć na antenie Polsat Sport Extra. Wstęp do meczu rozpoczyna się o godzinie 20.20. W Internecie mecz można obejrzeć na stronie Polsatboxgo.pl.

#nieodPuszczaMY

Przypominamy, że jeszcze wkrótce powinniśmy pobić rekord frekwencji na Reymonta. Nie ma żadnego powodu żeby nie stało się to już podczas meczu z Puszczą Niepołomice. Cel: 20 tysięcy. Zaglądajcie na profil Woytka z Bronowic, bo nikt tak jak ona nie namawia na kibicowanie Wiśle Kraków.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Władysław Nowak fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków
Wiślackie Newsy
Luis Fernández fot. Krzysztof Porębski
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments