Władysław Nowak fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków

Prezes Władysław Nowak razy 14

Podsumowaliśmy w 14 punktach spotkanie prezesa Wisły Kraków, Władysława Nowaka, z dziennikarzami.

Po 24 dniach urzędowania prezes Władysław Nowak spotkał się z dziennikarzami i powiedział co najmniej kilka interesujących rzeczy. Dla tych, którzy nie przepadają za czytaniem zrobiliśmy 14-punktowane podsumowanie.

 1. Prezes Władysław Nowak sam zaproponował siebie na stanowisko prezesa. Na posiedzeniu Rady Nadzorczej otrzymał sto procent głosów.
 2. Cel krótkoterminowy to szybki powrót do Ekstraklasy.
 3. Cel długoterminowy to doprowadzenie do takiej sytuacji, żeby Wisła Kraków sama się finansowała.
 4. Prezes Władysław Nowak chce stwarzać kibicom komfortowe warunki, by mogli pojawić się w okolicach obiektu już na dwie godziny przed meczem i skorzystać między innymi z cateringu (“nad którego udoskonaleniem cały czas pracujemy”).
 5. Zarząd (mowa o wiceprezesie(sach), wiceprezesce(kach)) zostanie powiększony o osobę (osoby) z klubu po tym jak prezes Władysław Nowak pozna pracowników klubu.
 6. Prezes Władysław Nowak jest zwolennikiem tego, by Jerzy Brzęczek był menedżerem (odpowiadał za transfery).
 7. Ponieważ jest dziura w budżecie prezes Władysław Nowak będzie rozmawiał o sfinansowaniu tejże dziury przez właścicieli, albo sam (ze wspólnikiem Adamem Adamczykiem) powiększy swoje udziały w Wiśle. Obecnie prezes Władysław Nowak posiada 3,75 procent akcji.
 8. Zadłużenie klubu (które jest czym innym niż dziura w tegorocznym budżecie) wynosi 13 milionów złotych, ale nie ma w tym momencie problemu z obsługą tego długu.
 9. “Chcemy przyciągać na trybuny co najmniej 20 tysięcy kibiców i wierzę, że małymi krokami do tego dojdziemy”.
 10. Prezes Władysław Nowak chce by baza w Myślenicach stała się własnością Wisły Kraków.
 11. W styczniu drużyna nie będzie przygotowywać się w Myślenicach, bo ceny gazu są tak wysokie, że bardziej opłaca się jechać na obóz.
 12. W tym okienku transferowym może się jeszcze ktoś pojawić na Reymonta (“Transfer Adiego Mehremicia może zostać sfinalizowany do końca tygodnia. Boris Moltenis jest na testach, a sztab trenerski bacznie mu się przygląda, by podjąć odpowiednią decyzję”)
 13. Do końca roku Wisła Kraków powinna mieć nowe stroje.
 14. Ángel Rodado miał oferty z innych klubów, także z Ekstraklasy, ale ostatecznie Jerzy Brzęczek przekonał go, żeby został piłkarzem Wisły Kraków.

Dodamy skromnie od siebie, że to co mówi ( i zapowiada, że zrobi) prezes Władysław Nowak ma sens. Powiało z Reymonta optymizmem 😊.

Władysław Nowak fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków

Czytaj też Wiślaku

Transfery
Boris Moltenis fot. FCSM Officiel
Wiślackie Newsy
Chrobry Głogów - Wisła Kraków 28.08.2022 fot. wislazkrakowa.pl
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments