Wiślacki ręcznik w bramce fot. DALL·E 3 by Bing

Pięciokrotny mistrz na celowniku Wisły Kraków

Białorusin Anton Czyczkan to kolejny kandydat do bramki Wisły Kraków.

Gdyby Anton Czyczkan (którego część dziennikarzy w Polsce nazywa błędnie Antonem Chichkanem – również ten, który jako pierwszy tę informacje podał, czyli Piotr Koźmiński z WP) trafił do Wisły Kraków byłby niewątpliwie najbardziej utytułowanym piłkarzem Białej Gwiazdy. 28-letni bramkarz ma na swoim koncie trzy tytuły mistrza Białorusi z Bate Borysów oraz kolejne dwa tytuły mistrza Gruzji zdobyte najpierw w Dinamem Tibilisi, a potem z Dinamem Batumi. Dodatkowo piłkarz ma też na koncie dwa puchary i jeden superpuchar Białorusi.

Anton Czyczkan 12 razy wystąpił w pucharach. Niektórzy polscy kibice mogą go pamiętać z meczu eliminacyjnego do Ligi Mistrzów. W 2019 roku jego Bate Borysów przyjechało do Polski i wybiło z głowy Champions League Piastowi Gliwice.

Mierzący 1,88 metra Anton Czyczkan wyceniany jest w tym momencie na 200 tysięcy euro. Ostatnio grał w Dinamie Batumi, a od nowego roku jest wolnym zawodnikiem.

Anton Czyczkan byłby trzecim Białorusinem w barwach Wisły Kraków i drugim graczem z przeszłością w Bate Borysów. Pierwszym był Michaił Siwakow.

Przypomnijmy, że jako kandydaci do gry w bramce Białej Gwiazdy byli już wymienani Szymon Weirauch z Zagłębia Lubin, Maciej Gostomski z Górnika Łęczna, Kacper Bieszczad z Zagłębia Lubin i Rafał Gikiewicz.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Albert Rudé fot. Krzysztof Porębski / www.fotoporebski.pl
Transfery
Karol Dziedzic fot. garbarnia.krakow.pl
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments