Karol Dziedzic fot. garbarnia.krakow.pl

Wisła Kraków bliska pozyskania supertalentu z Garbarni

18-letni Karol Dziedzic z Garbarni mający na koncie debiut w reprezentacji może wkrótce trafić do Wisły Kraków.

Podczas meczu ze Stalą Rzeszów kibice Wisły Kraków dostali palpitacji serca, gdy wydawało się, że kontuzję złapał Kacper Duda. Jakub Krzyżanowski został wcześniej zmieniony, więc jako młodzieżowiec na boisku zameldował się debiutant Mariusz Kutwa. Sytuacja ta pokazała jednak, że dwóch młodzieżowców gotowych do gry w pierwszej jedenastce to trochę mało. W tej sytuacji zainteresowanie utalentowanym piłkarzem Garbarni wydaje się ze wszech miar godne pochwały. Poniżej potwierdzenie prezesa, że transfer jest blisko.

Karol Dziedzic gra co prawda w trzeciej lidze, ale po pierwsze w seniorskiej piłce sprawdził się już jako 16-latek w barwach Unii Oświęcim, po drugie cały poprzedni sezon był podstawowym graczem II-ligowej Grabarni, a po trzecie zaliczył w ubiegłym roku debiut w reprezentacji Polski w kadrze U-19.

Karol Dziedzic jest środkowym pomocnikiem ze sporymi umiejętnościami ofensywnymi. W tym sezonie rozegrał 16 spotkań, w których zdobył trzy gole i zaliczył trzy asysty.

Chłopak nie tylko jest utalentowany, ale także ma poukładane w głowie, o czym przekonałem się po lekturze wywiadu z piłkarzem w Dzienniku Polskim, więc Was też zachęcam.

Okładka: Karol Dziedzic fot. garbarnia.krakow.pl

Czytaj też Wiślaku

Transfery
Wiślacki ręcznik w bramce fot. DALL·E 3 by Bing
Wiślackie Newsy
Albert Rudé fot. Krzysztof Porębski / www.fotoporebski.pl
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments