Milion Euro fot. Wisła Kraków

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o inwestorze Wisły Kraków, ale boicie się zapytać

Ciągle nie wiemy kto będzie inwestorem Wisły Kraków, ale wiemy coraz więcej. Jeśli oglądałeś uważnie ostatnie spotkanie z prezesem Jarosławem Królewskim zorganizowane przez Socios Wisła, nie znajdziesz w tym artykule nic nowego.

Oto co wyłuskaliśmy z wypowiedzi prezesa Jarosława Królewskiego na temat inwestora:

1. Inwestycja będzie: bardzo bardzo bardzo pokaźna (z naszej perspektywy).

2. Jeśli umowa dojdzie do skutku zostanie podpisana w ciągu najbliższych kilkunastu dni (Jarosław Królewski postawiłaby nawet pieniądze na to, że transakcja zamknie się w kwietniu) .

3. Umowa zawiera punkt dotyczący tego, że Jarosław Królewski pozostanie na stanowisku prezesa, a w każdym razie w procesie decyzyjnym. Jarosław Królewski nie podjął jeszcze decyzji czy podejmie się tego zadania.

4. Umowa prawdopodobnie zacznie obowiązywać od nowego sezonu – Jarosław Królewski mówił, że na pewno pozostanie w klubie do czerwca.

5. Umowa będzie podlegać pod jurysdykcję Polski (cokolwiek to znaczy).

6. Co oczywiście implikuje, że inwestor jest zagraniczny, bo przecież w innym przypadku Jarosław Królewski w ogóle by tej sprawy nie poruszał (jak już pewnie wiecie to nie jest podmiot z Polski – potwierdził prezes).

7. Prezesa Jarosława Królewskiego w transakcji będzie reprezentować jedna z większych kancelarii na świecie zajmującą się takimi umowami.

8. Transakcja nie jest uzależniona od tego czy Wisła Kraków awansuje do Ekstraklasy w tym sezonie (choć jak wiadomo awansuje 😊).

9. Nowy inwestor planuje zmieniać drużynę ewolucyjnie, tak by w ciągu czterech lat Wisła Kraków zaczęła regularnie grać w pucharach.

10. Nowy inwestor jest zakochany w kibicach Wisły Kraków, jest rodzaju męskiego i w liczbie mnogiej (na meczach już Ci panowie bywali).

11. Przedstawiciele nowego inwestora używają Twittera.

12. Wisła Kraków ma grać w sposób ofensywny i warty oglądania 😊.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Puszcza Niepołomice - Wisła Kraków - 17.03.2023 fot. wislazkrakowa.pl
Wiślackie Newsy
David Juncà fot. Polsat Sport
Zapisz się
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Z największą liczbą głosów
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech

No to Jarek przegrałby postawione pieniądze bo jak na razie żadna translakcja się nie domknęła a mamy już maj…