Puszcza Niepołomice - Wisła Kraków - 17.03.2023 fot. wislazkrakowa.pl

Zupełnie inna Wisła Kraków zagra z Puszczą Niepołomice

Wisła Kraków przegrała do tej pory tylko jeden mecz z drużynami walczącymi o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Właśnie z Puszczą Niepołomice, na dodatek na Reymonta (2-3). Ale w sobotę na boisko w Niepołomicach wyjdzie zupełnie inna Wisła Kraków.

W tym momencie o bezpośredni awans do Ekstraklasy walczą jeszcze ŁKS Łódź, Ruch Chorzów, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Puszcza Niepołomice i Arka Gdynia. Spośród tych drużyn tylko Puszcza Niepołomice pokonała Wisłę Kraków. Nie znaczy to, że mamy się czego bać. Na boisko oddalone o 23 km od Reymonta wejdzie bardzo odmieniona Wisła Kraków. Dla przypomnienia skład w jakim Biała Gwiazda wystąpiła w tamtym przegranym meczu:

Mikołaj Biegański – Krystian Wachowiak, Joseph Colley, Igor Łasicki, Bartosz Jaroch – Ivan Borna Jelić Balta, Patryk Plewka, Kacper Duda, Mateusz Młyński, Michał Żyro – Ángel Rodado.

Luis Fernández (z)robi różnicę

Spośród tych piłkarzy Krystian Wachowiak, Ivan Borna Jelić Balta oraz Patryk Plewka nie zagrają na pewno. Małe szanse na grę od początku mają także Joseph Colley, Mateusz Młyński i Michał Żyro. Wydaje się, że pewniakami z tego składu są jedynie Mikołaj Biegański, Igor Łasicki, Bartosz Jaroch i Ángel Rodado.

Poza tą czwórką na boisku zameldują się najprawdopodobniej Boris Moltenis, Tachi, James Igbekeme (którego trener oszczędzał w meczu z Chrobrym Głogów), Miki Villar, Álex Mula i – przede wszystkim – nasz lider Luis Fernández.

15 goli więcej Wisły Kraków

Dodatkowo na korzyść Wisły Kraków przemawia też forma w tym roku. Wiślacy wygrali 7 spotkań na 7 rozegranych. Tymczasem Puszcza Niepołomice na 6 meczów wygrała… tylko jeden. W tegorocznej tabeli więc Puszcza Niepołomice jest na… 14 pozycji. Biała Gwiazda w 2023 roku strzeliła 15 goli więcej niż ekipa, w której gra Rafał Boguski.

W ostatni czwartek punkty straciły Ruch Chorzów i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Jeśli Wisła Kraków wygra mecz z Puszczą Niepołomice awansuje na 2 miejsce w tabeli, premiowane bezpośrednim awansem do Ekstraklasy. Jest to więc mecz, który może zmienić sytuację Białej Gwiazdy. Po zwycięstwie nie będziemy musieli już liczyć na potknięcia konkurentów. Wszystko będzie już zależało tylko od nas.

Tabela pochodzi z serwisu 90minut.pl

Nasz skład na mecz z Puszczą Niepołomice

Nasz skład na mecz z Puszczą Niepołomice wygląda więc następująco:

Mikołaj Biegański (M) – David Juncà, Boris Moltenis, Igor Łasicki (K), Bartosz Jaroch – Tachi, James Igbekeme, Luis Fernández, Miki Villar, Álex Mula Ángel Rodado.

Gdzie oglądać mecz Wisły Kraków z Puszczą Niepołomice?

Mecz Wisły Kraków z Puszczą Niepołomice 8 kwietnia 2023 roku można obejrzeć na antenie Polsat Sport Extra. Wstęp do meczu rozpoczyna się o godzinie 17.20. W Internecie mecz można obejrzeć na stronie Polsatboxgo.pl.

Wspieraj Wisłę Kraków

Aby wesprzeć Wisłę Kraków należy wykupić transmisję z pomocą tej strony.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Boris Moltenis fot. Krzysztof Porębski
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments