Wisła Kraków - Ruch Chorzów 16.09.2022 fot. wislazkrakowa.pl

Egzamin dojrzałości Jerzego Brzęczka

To bardzo ważny mecz dla Jerzego Brzęczka. Trener ma tym razem do dyspozycji kluczowych piłkarzy, więc jeśli przegra z Ruchem Chorzów nie ma co liczyć na pobłażliwość kibiców.

Po meczu ze Stalą Rzeszów kibice wyrazili swoje niezadowolenie z pomocą pieśni amerykańskich abolicjonistów zatytułowanej „The Battle Hymn of the Republic”. Refren w wersji fanów Białej Gwiazdy brzmiał: „Glory Glory Alleluja, trzeba wypierdolić wuja”. Jeśli Jerzy Brzęczek przegra mecz z Ruchem Chorzów pieśń tę usłyszy nie z 700, lecz z 20 tysięcy gardeł, bo zapewne i kibice przyjezdnych się przyłączą.

Powrót kreatorów

To jest jednak scenariusz pesymistyczny, a my na Wisłę Kraków patrzymy przez różowe okulary i zakładamy naszą piękną wygraną. A okazja jest do tego doskonała bo nie dość, że Jerzy Brzęczek będzie miał do dyspozycji kluczowych graczy kreujących grę (Luis Fernández, Kacper Duda) to jeszcze na trybunach zasiądzie rekordowa liczba widzów. W momencie pisania tego tekstu kibice Wisły Kraków (i Ruchu Chorzów) kupili już 17302 biletów (a rekord z meczu z Puszczą Niepołomice wynosi 17 012).

Kiedy w końcu zagra Dor Hugi

Bardzo chcielibyśmy też żeby Jerzy Brzęczek zakończył żenującą telenowelę z Dorem Hugim w roli głównej. Nie twierdzimy, że Izraelczyk będzie naszym zbawieniem, ale jakieś tam liczby jednak miał i nie ma w tym momencie już żadnego powodu żeby siedział na trybunach. Jeśli Wisła Kraków chce się go pozbyć to po prostu musi mu dać się wykazać. Kto kupi piłkarza, który od pół roku nie powąchał boiska? Nieobecność Dora Hugiego, choćby na ławce, w meczu ze Stalą Rzeszów jest zupełnie niewytłumaczalna.

Z powodów zdrowotnych wykluczony jest nadal udział w meczach występ Jakuba Błaszczykowskiego, Zdenka Ondráška i Alana Urygi a także Josepha Colleya i Michaëla Pereiry.

Nasz skład na mecz Wisły Kraków z Ruchem Chorzów

Nasz skład na mecz Wisły Kraków z Ruchem Chorzów wygląda więc następująco:

Mikołaj Biegański (M) – Krystian Wachowaiak (M), Kacper Skrobański (M), Igor Łasicki (K), Bartosz Jaroch – Ivan Borna Jelić Balta, Vullnet Basha, Michał Żyro, Dor Hugi, Luis FernándezÁngel Rodado.

Gdzie oglądać mecz Wisły Kraków z Ruchem Chorzów?

Mecz Wisły Kraków z Ruchem Chorzów 16 września 2022 roku można obejrzeć na antenie Polsat Sport News. Wstęp do meczu rozpoczyna się o godzinie 20.20. W Internecie mecz można obejrzeć na stronie Polsatboxgo.pl.

A poniżej materiał przygotowany przed meczem przez Ruch Chorzów. Zamieszczamy go zamiast konferencji Jerzego Brzęczka bo ta była dość nudna i nikt nie zapytał czemu nie gra Dor Hugi.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Stal Rzeszów - Wisła Kraków 30.08.2022 fot. wislazkrakowa.pl
Wiślackie Newsy
Dor Hugi fot. Krzysztof Porębski
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments