Euro 2024 – kto wygra? fot. Archiwum

Euro 2024 – kto wygra? Przedstawiamy głównych faworytów

Od początku mistrzostw Europy w piłce nożnej kibice zastanawiają się, kto wygra euro 2024. Eksperci zwracają uwagę na doskonałe przygotowanie zawodników wszystkich drużyn oraz ich dotychczasowe osiągnięcia. Obecnie trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, jednak kibice mają swoich faworytów. Kto znajduje się w gronie kandydatów do zwycięstwa?

Główni faworyci Euro 2024

Zadając pytanie, kto wygra Euro 2024, najczęściej słyszy się o 2 drużynach, które mają największe szanse, jest to Anglia i Francja. Mimo że Anglia nigdy jeszcze nie zwyciężyła w mistrzostwach, to drużyna posiada doskonały skład, który może być nie lada zaskoczeniem dla rywali. Francja natomiast ma na swoim koncie złoty medal.

Mimo że Anglia w ostatnich latach nie wygrała mistrzostw Europy, to ma w swoim składzie doświadczonych i utalentowanych piłkarzy, którzy mogą zagwarantować anglikom dojście do wielkiego finału oraz wygranie złota. Warto również pamiętać, że drużyna ma w swojej reprezentacji młodych liderów, którzy są w świetnej formie.

Kolejnym faworytem jest Francja, która podczas mistrzostw Europy wywalczyła 4 medale. Reprezentacja francuska składa się z wielu zawodników, którzy gotowi są do gry na wysokim poziomie, co potwierdza tylko, że tworzą czołową drużynę w piłce reprezentacyjnej.

Niemcy, którzy są gospodarzami Euro 2024 w tym roku, mają na swoim koncie najwięcej zdobytych medali. Trzykrotnie zwyciężyli oraz 3 razy przegrali samym finale, co pokazuje, że są dla pozostałych drużyn realnym zagrożeniem. 

Włosi mają na swoim koncie 5 medali, które zdobyli na mistrzostwach Europy. Mogą pochwalić się 2 wygranymi i jednym brązowym medalem. Co więcej, zagrali również w 2 finałach, które niestety przegrali. Eksperci doceniają Włochów i zdaję sobie sprawę z tego, że mimo że reprezentowali się oni w eliminacjach słabo, to są znani z koncentrowania się na najważniejszych wydarzeniach. Zdają sobie oni również sprawę z tego, że to właśnie na ich barkach spoczywa obronienie tytułu, który zyskali ostatnich mistrzostwach.

Reprezentacja Hiszpanii to trzykrotne złoty medalista mistrzostw Europy. W ciągu ostatnich lat w drużynie pojawiło się wielu zawodników łaknących zwycięstwa jak Jamal, Gavi czy Cubarsi, Którzy biorą na swoje barki odpowiedzialność za sukces całej drużyny. Hiszpańscy kibice wierzą, że to właśnie ich reprezentacja ma szansę na wygraną.

Portugalczycy wyróżnili się w eliminacjach do turnieju Mistrzostw Europy, gdzie wygrali wszystkie spotkania. Zawodnicy są dobrze przygotowani do walki o złoto. Roberto Martinez zapewnia portugalskich kibiców, że jego drużyna zalicza się do szerokiego grona kandydatów, którzy mają szansę na złoto. Największą gwiazdą W Portugalii jest Cristiano Ronaldo, który wyróżnia się wysoką formą oraz doświadczeniem. Być może to dzięki niemu drużyna wygra Puchar, eliminując wszystkich swoich rywali. Jest światową gwiazdą, która od lat utrzymuje wysoki poziom podczas gry.

Każda z wytypowanych drużyn prezentuje wysoki poziom gry i spore doświadczenie. Mają na swoim koncie wiele osiągnięć, które zagwarantowały im miejsce na liście faworytów.

Dziękujemy portalowi Olemagazyn.pl za wykonanie analizy.

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Jarosław Królewski i Kazimierz Moskal fot. Krzysztof Porębski / www.fotoporebski.pl
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments