Jarosław Królewski i Kazimierz Moskal fot. Krzysztof Porębski / www.fotoporebski.pl

Kazimierz Moskal na dwa lata a może i dłużej

Jeśli nie masz czasu wysłuchać całej konferencji trenera Kazimierza Moskala oraz prezesa Jarosława Królewskiego poniżej krótkie streszczenie.

  1. Wisła Kraków w sezonie 2024/2025 nie walczy o awans. Zadaniem trenera Białej Gwiazdy jest poprawa “wszystkich aspektów gry”.
  2. Wbrew punktowi numer 1. awans jest priorytetem. Puchary są na drugim miejscu.
  3. Trenerów zatrudnia Jarosław Królewski, ale zwalnia ich “otoczenie” (czytaj kibice).
  4. W tym sezonie Wisła Kraków nie będzie miała w składzie 7 Słowaków.
  5. Jeśli prawdą jest, że pocieranie nosa oznacza wypowiadanie niezbyt szczerych zdań, w najbliższej przyszłości nie będziemy mieli dyrektora sportowego.
  6. Olivier Sukiennicki, który jest bliski związania się w Białą Gwiazdą, został wytypowany do Wisły Kraków przez sztuczną inteligencję.
  7. Jest duża szansa na to że, Ángel Rodado odejdzie w tym okienku – jeśli pojawi się konkretna oferta. Zdanie to dotyczy także – w nieco mniejszym stopniu – Marka Carbo, Josepha Colleya czy Kacpra Dudy.
  8. Trener i prezes zapowiedzieli, że pójdą w jakość, a nie ilość (liczbę) piłkarzy podczas tego okienka transferowego.
  9. Kazimierz Moskal okazał się nieco mniejszym entuzjastą sztucznej inteligencji niż prezes Jarosław Królewski. Nowy trener Wisły Kraków swoją delikatną wstrzemięźliwość wobec danych statystycznych obrabianych informatycznie zobrazował nawet przykładem. Przypomniał mianowicie mecz Wisły Kraków z Koroną Kielce, podczas którego w polu karnym przeciwnika było ośmiu obrońców i tylko jeden napastnik, a i tak padła bramka. Poniższy filmik jak widać pochodzi z Twittera z konta “Wychowanego na Dziesiątce”.

Jarosław Królewski i Kazimierz Moskal fot. Krzysztof Porębski / www.fotoporebski.pl

Czytaj też Wiślaku

Wiślackie Newsy
Kazimierz Moskal fot. Wisła Kraków
Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments